Naprawa świetlików dachowych

Pokrycia dachowe to nie tylko tradycyjne rozwiązania, które nie sprawdzają się jednakowo w każdym obiekcie. Obecnie możliwe jest wykorzystywanie pewnych urozmaiceń, które są w stanie nie tylko zwiększyć użyteczność tego elementu, ale także pozytywnie zadziałać na estetykę samego dachu. Z tego względu coraz częściej wybór pada na dachy świetlikowe, stanowiące pewne urozmaicenie w tym zakresie. Jednak jak w przypadku każdego innego rodzaju pokrycia, po pewnym czasie może okazać się, że ich naprawa jest niezbędna.

Naprawa świetlików dachowych
obrazek prezentujacy

Świetliki dachowe przemysłowe - kiedy zdecydować się na renowację?

Przemysłowe wykorzystanie to jeden z najczęstszych sposobów zastosowania świetlików dachowych. Wiąże się to z ich charakterystyką - nie dość, że elementy te prezentują się estetycznie, to jeszcze odpowiednio spełniają swoją funkcję. Zatem ich wykorzystanie w obiektach o przeznaczeniu przemysłowym jest jak najbardziej wskazane. Powstaje jednak pytanie - kiedy warto zdecydować o przeprowadzeniu renowacji takiego dachu? Należy zrobić to jak najszybciej, najlepiej tuż po zauważeniu niewielkich uszkodzeń czy widocznych z daleka śladów zużycia. Im szybciej przeprowadzona zostanie naprawa, tym lepiej.

Na czym polega uszczelnianie świetlików dachowych?

Co do zasady skuteczna naprawa dachów świetlikowych zawsze powinna odbywać się przy zachowaniu indywidualnego podejścia do powierzonego zadania. Należy pamiętać, że każdy dach jest nieco inny, dlatego w przypadku odmiennych zleceń może być konieczne zastosowanie nieco innej techniki naprawy. Istnieją jednak pewne zasady, których przestrzega się w czasie praktycznie każdej realizacji. Naprawę dachów świetlikowych zawsze rozpoczyna się od oczyszczenia jego powierzchni. Właściwe uszczelnienie następuje dopiero w kolejnych etapach, kiedy to obszarem pracy staje się przede wszystkim miejsce przejścia z poziomu na pion, czyli podstawa świetlika dachowego.

Naprawa świetlików dachowych z poliwęglanu - koszt usługi

W przypadku uszkodzenia którejkolwiek części świetlika dachowego konieczne jest jego jak najszybsze usunięcie. W przeciwnym razie szkoda może ulec przemieszczeniu na dalsze obszary dachu, co znacznie utrudni kwestię ewentualnej naprawy. Zatem reperacja świetlików dachowych z poliwęglanu zawsze musi być dostosowana do powstałych szkód. Z tego względu całkowitego kosztu usługi nie da się określić jednoznacznie - wszystko zależy od zakresu prac koniecznych do przeprowadzenia, a także stopnia ich złożoności.

Komu zlecić naprawę świetlików dachowych?

Naprawa świetlików dachowych wbrew pozorom może być dość skomplikowana, dlatego warto zadbać o to, aby przeprowadzał ją jedynie zespół złożony z prawdziwych fachowców w branży. Jedynie takie przygotowanie zapewnia uzyskanie odpowiedniego efektu, który będzie zadowalający. Jeśli nie wiadomo, na jaką pomoc w tym zakresie się zdecydować, warto skorzystać z oferty firmy Integro, która od lat zajmuje się przeprowadzaniem gruntownych napraw świetlików dachowych. Każda realizacja jest dostosowywana do danego miejsca, dzięki czemu można mieć pewność, że przyniesie oczekiwany rezultat.