Mycie i czyszczenie dachów

Pielęgnacja pokrycia dachu, choć często pomijana, jest niezwykle ważna. W grę wchodzi nie tylko estetyka, ale również trwałość i wytrzymałość konstrukcji, a w rezultacie – bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. Z tych względów mycie oraz czyszczenie powinno się odbywać regularnie. Czynniki zewnętrzne wykazują negatywne działanie na stan dachów, o czym szczególnie powinno się pamiętać w przypadku budynków przemysłowych, jako że może się on przekładać na bezpieczeństwo i higienę pracy osób przebywających wewnątrz.

Czyszczenie dachów
obrazek prezentujacy

Jak często należy myć dach?

W przypadku dachów regularność w czyszczeniu jest bardzo istotna, warto więc postępować według zaleceń specjalistów. Tego typu czynności powinno się wykonywać co kilka lat, aby uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń. Pozwoli to zapobiegnąć pojawieniu się nieoczekiwanych kosztów związanych z pojawiającymi się usterkami. Cykliczna pielęgnacja pokrycia sprawi, że pozostanie ono w dobrym stanie przez długie lata, podobnie jak jego funkcjonalność – z czasem nie straci swoich właściwości ani wytrzymałości.

Na czym polega czyszczenie dachu?

Opady atmosferyczne wraz z wiatrem doprowadzają do gromadzenia zabrudzeń i tworzenia się różnego rodzaju osadów na dachach. Wśród nich powszechnie spotyka się pleśń czy korozję. Z tego powodu czyszczenie dachu wymaga umiejętności dobrania odpowiednich środków oraz przyrządów, które umożliwią ich szybkie i skuteczne usunięcie. Urządzenia wysokociśnieniowe usuwają nawet stare zabrudzenia, które mocno przylegają do dachu. Natomiast wykorzystanie podgrzewanej wody odtłuszcza powierzchnię.

Mycie dachów – cena

W przypadku takiej usługi każdy klient otrzymuje indywidualną wycenę. Dzieje się tak ze względu na to, że kosztorys uzależniony jest od wielkości dachu, rodzaju jego powierzchni, a także innych czynników. Dachu nie należy myć samodzielnie, jako że może to zaważyć na bezpieczeństwie osobistym oraz stanie konstrukcji. Udając się do profesjonalistów, można liczyć na solidne wykonanie i zyskać pewność, że dach pozostanie w dobrym stanie jeszcze przez długi czas. Korzystna cena mycia pozwoli znacznie zmniejszyć koszty jego utrzymania, jako że prawdopodobieństwo konieczności napraw znacznie się obniży.

Do kogo się zgłosić, kiedy dach wymaga czyszczenia?

Na profesjonalizm składają się doświadczenie, rzetelność, zaangażowanie i dobre opinie klientów. Tym wszystkim może się pochwalić firma INTEGRO, która już od 20 lat zajmuje się naprawą, konserwacją i myciem dachów na terenie całej Polski. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne, solidne urządzenia, które w połączeniu z ogromną wiedzą przekładają się na najwyższą skuteczność czyszczenia.