Technologia LED

Oświetlenie LED nieprzypadkowo stało się obecnie najbardziej popularne na rynku. Dlaczego ta technologia w dużej mierze wyparła swoją konkurencję? Przede wszystkim jest to związane z efektywnością świetlną, która w tym przypadku jest rekordowa (ilość wyemitowanych lumenów przy zużyciu 1 wata). Do tego lampy LED występują w wielu rodzajach i można prosto dostosować temperaturę światła do swoich potrzeb. Z uwagi na niski pobór energii elektrycznej, zakup opraw i żarówek bardzo szybko się zwraca i w dalszej perspektywie pozwala zaoszczędzić sporo na rachunkach za prąd. Nieprzypadkowo wymiana oświetlenia na LED interesuje coraz więcej przedsiębiorstw dążących do optymalizacji kosztów oraz redukcji swojego śladu węglowego. Wpływa na to również fakt, że rozwój omawianej technologii pozwala na produkcję jeszcze bardziej efektywnych modeli i to w niższej cenie. Lampy LED mają też wyjątkowo dobry współczynnik oddawania barw oraz żywotność, które może wynosić nawet kilkanaście lat ciągłego świecenia.

Wymiana oświetlenia na LED

Oświetlenie LED jest zarówno sposobem na zaoszczędzenie, ale też ukłonem w stronę natury. To istotne, ponieważ świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń środowiska stale rośnie. Warto też wiedzieć, że w wielu przypadkach nie trzeba zmieniać całych opraw, ponieważ wystarczy jedynie wymienić żarówki. Nie bez powodu omawiane lampy spotyka się w każdej branży i obecnie także w każdym domu.
Wymiana oświetlenia na LED

Oświetlenie hali przemysłowej w LED

Lampy LED do oświetlenia hali przemysłowej są bardzo dobrym rozwiązaniem pod kątem optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa. Przede wszystkim w dużej mierze zmniejszy się pobór energii elektrycznej. To ważne, ponieważ nieraz hale pracują w trybie ciągłym, a do tego wymagają (również z uwagi na obowiązujące prawo) mocnego oświetlenia, wyróżniającego się dodatkowo odpowiednimi parametrami (np. CRI - współczynnik oddawania barw). Wymiana żarówek na hali może być problematyczna, ponieważ te zwykle zawieszone są wysoko. Tymczasem przypominamy, że model LEDowy może emitować światło nieprzerwanie nawet przez kilkanaście lat!

Tanie lampy LED do przemysłu, produkcji

Nie da się ukryć, że wymiana oświetlenia na LED jest sporą inwestycją w przypadku sporych obiektów, takich jak hale produkcyjne. Z tego powodu wiele przedsiębiorstw szuka atrakcyjnych cenowo rozwiązań i nie można się temu dziwić. Trzeba jednak pamiętać, żeby korzystać wyłącznie z ofert sprawdzonych dostawców. Na przykład w firmie Luxmat możesz liczyć nie tylko na dobre lampy LED w przystępnej cenie, ale również dokładne zaplanowanie modernizacji wraz z wyliczeniem kosztów oraz pomocą w zakresie finansowania. Marka wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem i profesjonalizmem na każdym etapie współpracy z klientem.